.:  Podsumowanie projektu Letnia Akademia Artystyczna

Ponad 30 dzieci i młodzieży z gminy Maszewo wzięło udział w tygodniowej Letnej Akademii Teatralnej organizowanej przez Stowarzyszenie Teatr Krzyk w Maszewie. 

Anna Giniewska była pomysłodawczynią i koordynatorką projektu.

Swoje działania organizatorzy skierowali przede wszystkim w kierunku rozwoju artystycznego i edukacyjnego, pracy grupowej, zespołowej, na rozwiązywaniu problemów, na zabawie przez sztukę i na podnoszeniu kompetencji społecznych potrzebnych w codziennym życiu młodego człowieka. Przez tydzień prowadzone były warsztaty teatralne, muzyczne oraz interdyscyplinarne, uczestnicy zaangażowani byli w strażacką grę terenową. Młodzież i dzieci razem stworzyły podczas pracy dwie piosenki, których clipy można zobaczyć na Facebooku Teatru Krzyk. Grupa odwiedziła również goleniowskie kino. Dodatkowo odbyły się dwa spotkania warsztatowe chętnych rodziców z pedagożką i psychoterapeutką Agnieszką Walancik, która zaproponowała rodzicom pracę dotyczącą relacji dziecko-rodzic w różnych etapach ich rozwoju, a także z pedagożką Joanną Waszak, która przybliżyła rodzicom wiele innych aspektów związanych z rozwojem dzieci i młodzieży (m.in założenia planu daltońskiego). Jak ważne jest merytoryczne wsparcie dla rodziców potwierdzili sami rodzice już po warsztatach. 

Zajęcia edukacyjne podczas LAA prowadziła wykwalifikowana kadra instruktorów, edukatorów, artystów: Anna Giniewska - mgr sztuki, edukatorka, reżyserka i instruktorka teatralna, Stefan Królczyński - animator, Oleh Nesterov - aktor i instruktor, Agnieszka Walancik - socjoterapeutka, psychoterapeutka w procesie certyfikacji, Joanna Waszak - pedagożka.

Plus kadra osób wspierająca projekt LAA, czyli Paweł Cichecki - fotograf, Paweł Szewczyk - strażak, Iwona Mętel - koordynatorka zadań logistycznych oraz Marek Kościółek jako wsparcie merytoryczne na etapie powstawania projektu.

Partnerami projektu byli: Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie, Osp Nastazin, Osp Maszewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, Koło Gospodyń Wiejskich Sokolniczanki oraz Przedszkole Miejskie w Maszewie. 

Projekt został zrealizowany ze środków Gminy Maszewo.

[11:50, 31-08-2021]